Meist

MTÜ Putukamaailm tegeleb putukate ja nende elupaikade uurimise ning teavitustööga. Loodame, et meie kaasinimeste keskkonnateadlikkus paraneb, harjumused muutuvad keskkonnasõbralikumaks ning väärtuslikud elupaigad säilivad.

Uno Roosileht


Olen mardikatega tegelenud ligi nelikümmend aastat, sellest kakskümmend viis Eesti Loodusmuuseumis, kus praegu töötan entomoloog-kuraatorina. Bioloogiamagister, valmistan ette doktoritööd mardikalistest. Olen Eestist leidnud üle 300 siin varem registreerimata mardikaliigi.

Iga vaba hetke püüan veeta looduses mardikaid jälgides ja neid kollektsiooni kogudes. Välitööd on mind viinud paljudesse kaugetesse maadesse - Tai, Malaisia, Indoneesia, Peruu, Ecuador, Costa Rica, Boliivia, Austraalia, Uus-Meremaa, Venemaa. Minu ettepanekul on päästetud lageraiest ja võetud kaitse alla väike-punalamesklase (Cucujus cinnaberinus) püsielupaik Pärnumaal Kanakülas.

Aare Lindt


Olen liblikatega tegelenud üle neljakümne aasta, viimased viisteist aastat Eesti Loodusmuuseumis.


Endise NSV Liidu territooriumil olen reisinud aastatel 1981 – 1998 (3 korda Ussuurimaal; ligi 15 korda Kesk-Aasias, sellest 5 korda Pamiiris; mitmed korrad Kaukaasias ja Taga-Karpaatias). Alates 1999. aastast olen osalenud troopilistel ekspeditsioonidel (3 Ecuadori, 2 Peruu, 1 Costa Rica,  1 Boliivia, 2 Tai, 2 Malaisia, 1 Laos ja 1 Paapua).


Minu püütud liblikatest on teadusele kirjeldatud üle 10 uue liigi.



Maila Moor


Kaardiga looduses liikumine, matkamine ja reisimine on mind köitnud lapsepõlvest peale. Viimased kümme aastat olen sealjuures tegelenud putukatega. Mittetulundusühingus Putukamaailm on minu rolliks projektijuhtimine, raamatupidamine ja kaarditööd, aga uurin ka must-seenesultani, eremiitpõrnika, väike-punalamesklase, laia ujuri ja lai-tõmmuujuri levikut Eestis. Reisid on viinud Ungarisse, Soome, Rootsi, Norrasse, Taani, Nepaali, Austriasse, Šveitsi, Itaaliasse, Hispaaniasse, Tšehhi, Ameerika Ühendriikidesse, Boliiviasse ja Austraaliasse. Vaadatud on keskööpäikest ja katsutud Põhja-Jäämere vett Nordkapil, matkatud Himaalajas, Alpides ja Andides, laskutud Suure kanjoni põhja Colorado jõe äärde Arizonas ning telgitud Amazonase vihmametsas.